Podroze po Europie

Podroze po Europie

Podróże po Europie

Jeśli chodzi o Europę to w tej zakładce znajdziecie interesujące wyprawy do każdego zakątka Europy. Przeniesiecie się w świat rumuńskich wsi, rezerwatów wiecznego ognia czy wulkanów błotnych. Będziecie mogli posłuchać bałkańskich opowieści czy poczuć smak węgierskiego wina. Zatrzymacie się na chwilę na granicy rumuńsko-bułgarskiej, by przez chwilę poczuć jak to było za czasów hipisów.

Poczujecie magię greckiej wyspy o poranku czy odwiedzicie piękne winnice we Francji. Podziwiać będziecie rosłe Alpy czy poznacie zapach pięknej Barcelony. Zobaczycie jak to jest, gdy pomarańcze na drzewach w środku miasta wcale nie nadają się do jedzenia. Przelecicie nad Morzem Bałtyckim by przeżyć spotkanie z łosiem czy sprawdzić jak się mają muminki. Poznacie piękno zielonych pagórków Anglii czy zwiedzicie Parlament Europejski. Przeniesiecie się do ojczyzny Mickiewicza, by następnie sprawdzić, co się dzieje po drugiej stronie morza. Podróże wszelkimi dostępnymi środkami transportu. Promami, rowerami, samolotami, autobusami, pociągami, autostopem… Wszystko to do przeczytania i obejrzenia na tym niezwykłym blogu.

Jeśli interesują Was sprawy formalne czy jak spakować się na kilka dni w bagaż podręczny to znajdziecie tu na pewno dużo wskazówek i przydatnych informacji. Sądzę, że warto zatrzymać się na chwilę nad tymi wpisami i poczuć żyłkę do podróży. Zwłaszcza, że Europę mamy naprawdę na wyciągnięcie ręki. Nie bez przyczyny mówi się, że podróże kształcą. Spakuj plecak więc i w drogę! A przedtem poczytaj co nieco na naszym blogu.

Artykuł dzięki: