Podroze po Polsce

Podroze po Polsce

Podróże po Polsce

Mawia się, że cudze chwalicie a swego nie znacie. Warto więc zacząć od podróży po naszym własnym kraju. W tej zakładce znajdziecie teksty o niezwykłych zakątkach w Polsce wartych odwiedzenia. Są to między innymi wyprawy po Karkonoszach, Tatrach, Pieninach, Beskidzie Niskim. Większość Polaków zapytanych jakie zna góry w Polsce odpowiada bez zastanowienia, że Tatry, ewentualnie Bieszczady. A góry w Polsce to także piękne, ale niedoceniane Beskidy. To także Pieniny, które są już bardziej znane. Niezwykłym Beskidem jest Beskid Niski. Tutaj naprawdę można odpocząć, gdyż w niewielu miejscach można złapać zasięg a w ciągu całego dnia wędrówki na szlaku spotkać można jedną, może dwie osoby i to w środku sezonu.

Podroze po Polsce

Jeśli chodzi o nocleg to co jakiś czas organizowane są pola namiotowe z możliwością rozbicia własnego namiotu bądź skorzystania z bazowych „dziesiątek”. Są to o tyle urokliwe miejsca, że jedynym prysznicem jest pobliskie źródełko a kuchnia to piękne palenisko rozpalane i pilnowane przez bazowych. Równie mało znane i doceniane jest Roztocze. Idealne dla fanów jednośladów. Liczne ścieżki rowerowe przebiegające przez naprawdę ładne tereny zachęcają do odpoczynku na łonie natury. Zapraszamy do zapoznania się również z relacjami z pieszych wędrówek wzdłuż naszego polskiego http://www.domyzbali-krakow.pl/domy-z-bali-caloroczne wybrzeża. Naprawdę ciekawe historie z kupą piachu w tle.

Jeśli interesują Was wyprawy motocyklowe lub samochodowe to taki też się znajdą. Nietypowe podróże pociągami na bilecie weekendowym czy autobusami również wchodzą w grę. Oraz oczywiście, śmieszne i niecodzienne wyprawy autostopem.

Artykuł dzięki: