Podroze po swiecie

Podróże po świecie

W dobie, gdy samoloty kosztują grosze przemieszczanie się po świecie nie stanowi najmniejszego problemu. W tej zakładce opisane są najbardziej imponujące i ciekawe wędrówki po krajach świata. Zagłębimy się nad Ameryką Południową. Dla wielu z nas prawdziwie dziki kraj. Z pewnością chcielibyście trafić na niezwykłe karnawał do Rio de Janeiro czy sprawdzić jak wygląda las tropikalny.

Jest tam wiele niebezpiecznych stworzeń dlatego takie sprawy również będą opisane na blogu. Oprócz tego znajdziecie wiele informacji na temat szczepień czy wiz i innych istotnych informacji. Istnieje wielu szalonych ludzi, którzy przepływają oceany na tak zwanym jachtostopie co jest naprawdę super doświadczeniem. Czasem nie jest wymagane doświadczenie w żeglowaniu, stare wilki morskie wszystkiego nauczą. A skoro już przy Amerykach jesteśmy – nieco mniej dziki, ale warty zobaczenia kraj czyli Stany Zjednoczone oraz Kanada, nieco bardziej dzika i niedostępna. Wiele przygód z tych krajów opisane w niecodzienny sposób.

Niezwykłą rzeczą byłoby spędzenie nocy na Saharze. Dotarcie do samego serca Afryki. Czyhają tam różne niebezpieczeństwa, ale to przygoda najbardziej tam ciągnie. Zobaczyć lwa w naturalnym środowisku, to jest coś! Niezwykły klimat safari stoi przed Wami otworem. I tak docieramy do Azji, z Rosją na czele. Bardziej rozwinięta Japonia, czy Chiny. Warto poczuć zapach indyjskich przypraw na ich targu. Niezwykłą rzeczą byłoby odwiedzenie Birmy, Tajlandii czy Wietnamu. I tak docieramy do Australii, która kusi Morzem Koralowym. Może przestraszyć ogromnymi pająkami, ale prawdziwy podróżnik takich rzeczy się nie boi.

Artykuł dzięki: